EXCEL V+ – OPTOPOL Technology

EXCEL V+ - OPTOPOL Technology

EXCEL V+ firmy CUTERA

Producent: CUTERA
Dystrybutor: BOGDANI Dermatologia (OPTOPOL Technology Sp. z o.o.)

KATEGORIA:
Technologie, urządzenia w leczeniu skóry

OPIS URZĄDZENIA:

Excel V+ jest najwyższej klasy laserem naczyniowym, który dzięki zastosowaniu dwóch klinicznie sprawdzonych długości fali 532 i 1064 nm, dużego rozmiaru plamki do 16 mm oraz wysokiego poziomu energii pozwala bezpiecznie i efektywnie leczyć szeroki wachlarz chorób pigmentacyjnych i naczyniowych. Zastosowana technologia truPulse™ umożliwia emisję realnie długiego impulsu Nd:YAG, co pozwala na dostarczenie spójnej energii w czasie całego impulsu. Laser posiada system chłodzenia kontaktowego z wykorzystaniem okna szafirowego- schładzanie skóry przed, w trakcie i po impulsie.
Posiada 3 głowice:
CoolView 1064 nm
Zapewnia efektywne i bezpieczne leczenie głębszych, ciemniejszych zmian naczyniowych na wszystkich typach skóry.
CoolView 532 nm
Stanowi doskonałe rozwiązanie w leczeniu powierzchniowym zmian naczyniowych oraz barwnikowych, z włączeniem trądziku różowatego, fotouszkodzeń oraz teleangiektazji zlokalizowanych na twarzy.

Laser Genesis
Laser Genesis, będący flagowym produktem firmy Cutera, generuje delikatne mikroimpulsy laserowe docierające do mikrowaskulatury skóry i stymulujące produkcję kolagenu w celu redukcji zmarszczek
Green Genesis
Zabieg na bazie mikroimpulsów wykorzystujący falę o długości 532 nm mający na celu komfortowe leczenie czerwonych i brązowych przebarwień na twarzy i ciele bez okresu rekonwalescencji. W połączeniu z laserem Genesis stanowi kompletne, nieablacyjne rozwiązanie rewitalizacji skóry.

Dermastat 532 nm
Ta przypominająca ołówek rączka zapewnia wysoką precyzję prowadzenia wiązki i pozwala na szybkie i łatwe leczenie niewielkich zmian naczyniowych oraz barwnikowych na ciele i twarzy. Rączki dostępne są z końcówką o wielkości 1 lub 2 mm plamki.

Excel V+ wskazany jest do leczenia:
-teleangiektazje skóry twarzy i ciała (pajączki naczyniowe),
-żylaki kończyn dolnych (III CEAP),
-naczyniaki płaskie (różowe, czerwone purpurowe),
-rumień i rozproszone zaczerwienienie,
-przebarwienia i zmiany barwnikowe skóry,
-nierówna tekstura skóry,
-brodawki wirusowe.