PROFHILO – IBSA Poland

PROFHILO - IBSA Poland

PROFHILO© biostymulacja na bazie kwasu hialuronowego.

Profhilo® to pierwszy stabilizowany produkt na bazie kwasu hialuronowego  niezawierający BDDE, przeznaczony do odbudowy sprężystości, gęstości i kolorytu skóry i tkanki podskórnej.

Wysokie stężenie, najwyższe na rynku  HA (64mg/2ml)

Profhilo® zawiera 32 mg niskocząsteczkowego HA (80-100Kda) i 32 mg wysokocząsteczkowego HA (1100-1400Kda). Daje to jedno z najwyższych stężeń HA na rynku, łącznie 64 mg HA w 2 ml ampułko-strzykawce. Co ciekawe, nawet przy tak wysokim stężeniu HA , zabieg można wykonać za pomocą igły 29 g. Wysokie właściwości przepływu i rozprzestrzeniania się dzięki niskiej lepkości i wysokiej spoistości.

Dzięki jednemu z najwyższych stężeń kwasu hialuronowego na rynku (64mg / 2ml) nie tylko wzmacnia i nawilża skórę, ale także odbudowuje starzejącą się i zwiotczałą tkankę.

Technologia NAHYCO

Stabilizacja termiczna zmienia charakter i zachowanie HA, powodując tworzenie współpracujących kompleksów hybrydowych, które modulują tkanki. Jest to również wyjaśnienie różnych zachowań biologicznych w odniesieniu do samych H-HA i L-HA. Jedną z głównych zalet jest trwałość. Hybrydowe kompleksy kooperacyjne okazały się bardzo stabilne dzięki naturalnemu trawieniu hialuronidazy (BTH) w porównaniu z H-HA, szeroko stosowanym w produktach do biorewitalizacji lub samym L-HA, co zapewnia długotrwałe uwalnianie i podwójne działanie dwóch składników HA . To podwójne działanie jest idealne do remodelowania wiotkości skóry.

Brak sieciowania chemicznego BDDE.Jest stabilizowany termicznie, tworząc stabilizowane hybrydowe aktywne kompleksy H-HA i L-HA. Pomimo wysokiej zawartości HA ma niski profil zapalny w połączeniu z właściwościami pro regenerującymi popartymi badaniami klinicznymi

Zmniejszenie reakcji zapalnych. W Profhilo® L-HA jest powoli uwalniany z kompleksów hybrydowych HA i dlatego nie wyzwala pierwszych cytokin zapalnych, co czyni go bardzo biokompatybilnym i bezpicznym.

Nadanie sprężystości skórze , efekt liftingujący, bez zmiany kształtu twarzy (H-HA w Profhilo® zapewnia stabilną architekturę HA w skórze właściwej. Daje to efekt wolumetryczny bez wypełnienia – efekt Lift.

Inną zaletą stabilnego kooperacyjnego kompleksu hybrydowego w porównaniu z H-HA i L-HA jest wzrost poziomu ekspresji kolagenu typu I i typu III w fibroblastach oraz kolagenu typu IV i VII w keratynocytach.

Skutkuje to poprawą jakości skóry i nawilżenia skóry zarówno w skórze właściwej, jak i naskórka. Zwiększa się również produkcja endogennego HA i elastyny, nadając skórze młodzieńczy wygląd.

Profhilo® zapewnia doskonałe rezultaty jako zabieg samodzielny lub w połączeniu z innymi obecnie dostępnymi zabiegami estetycznymi.